Terapię ekstraktami kwiatowymi stworzył angielski lekarz dr Edward Bach.
Opiera się ona na podstawowej zasadzie homeopatii, która mówi, że chorobę trzeba pokonać, wzmacniając nie tylko siły organizmu, ale i psychiki.

Do mobilizowania sił psychicznych, dr Bach opracował receptury esencji kwiatowych, które powstają z kwiatów ziół, krzewów i drzew.

Czytaj więcej: Energia kwiatów

Igor Pietkiewicz

 

Wszystkie istoty czujące otoczone są pewnego rodzaju polem mocy, kręgiem energii, światła, który odzwierciedla wszystkie piękne jakości, talenty i aktywności, jakie istota ta przejawia w swym życiu. To właśnie pole energii malowano często symbolicznie jako aureole wokół świętych lub promienie światła bijące z serca.

Czytaj więcej: Mandala kwiatowych esencji

Tomasz Szypuła

 

W ostatnich latach medycyna holistyczna została przywrócona do łask. W każdym razie dużo się o niej mówi. Niektórzy twierdzą, że to przejściowa moda, ale zwolennicy podkreślają, że ta medycyna jest niezwykle humanistyczna. Postrzega człowieka jako jedność ciała i psychiki.

Czytaj więcej: Kwiaty na stres

Ewa Parol

 

Motywuje do działania, dodaje energii, sprawia, że jesteśmy w stanie zrobić o wiele więcej, niż moglibyśmy po sobie oczekiwać – to stres pozytywny, zwiększone wydzielanie adrenaliny w sytuacjach napięcia. Ale istnieje też stres negatywny, który wpływa niekorzystnie na samopoczucie, relacje międzyludzkie, a jeżeli trwa długo – także na zdrowie. 

Czytaj więcej: Gdy stres niszczy

Ewa Dereń

 

Zbigniew Pląder rozstawia na stoliku dziesiątki małych brązowych buteleczek. Wyglądają identycznie i ich zawartośc na pozór jest identyczna. W rzeczywistości każda zawiera w sobie informację o energii innej rośliny, kamienia szlachetnego, nawet kamieni z Kosmosu.
Pan Zbigniew jest jedną z niewielu osób w Polsce, potrafiących tworzyć esencje oraz nimi leczyć.

Czytaj więcej: Na nieśmiałość kropla jeżyny 

Ewa Dereń

 

Terapia esencjami wielu kojarzy z osobą dr Bacha, angielskiego lekarza, który w latach 30. XX wieku odkrył wpływ subtelnych energii kwiatów i kwitnących roślin na poziom emocjonalny i psychiczny człowieka. Działając nimi na poziomy niefizyczne, potrafił leczyć fizyczne schorzenia ciała, gdyż te zawsze mają źródło w zaburzeniu harmonii duchowej.

Czytaj więcej: Terapia kwiatem paproci 

Anna Krasuska

 

Jeśli twój pies wpada w panikę pod wpływem noworocznych wystrzałów, możesz mu zaaplikować Rescue Remedy - kompozycję pięciu esencji stosowaną w nagłych wypadkach, np. przy silnym stresie, w czasie ataku paniki czy w szoku pourazowym. Brzmi to nieco fantastycznie, ale... działa.

Czytaj więcej: Kwiatowa terapia dr Bacha 

Igor Pietkiewicz

 

Świadomość siebie
Terapia zaczyna się od uświadomienia sobie, co naprawdę przeżywamy i dlaczego.

Na początku wiele osób nie jest w stanie dokładnie tego określić. Stwierdzają tylko, że czują się niezadowolone, nieszczęśliwe, znerwicowane, towarzyszy im wewnętrzne napięcie. Nie potrafią jednak odpowiedzieć, czym jest to napięcie, niezadowolenie, znerwicowanie.

Czytaj więcej: Cele terapii Bacha 

Terapia kwiatowa

 

Wiosną i latem intuicyjnie szukamy odpoczynku i ukojenia wśród roślin. Czy spacerując po lasach i ogrodach, pobudzamy tylko nasze zmysły estetyczne?

Zdaniem wielu naukowców, kwiaty wywierają pozytywny wpływ na stan naszego umysłu, dostarczając nam także specyficznej energii.

Według niektórych, esencje z kwiatów mogą być wykorzystane w leczeniu dolegliwości. Teorię tę zastosowano w terapii kwiatowej, leczącej duszę i ciało.

Czytaj więcej: Terapia kwiatowa 

Alternative Heilmittel
von Ulrich Arndt 

 

Blütenessenzen wie die berühmten „Bach-Blüten" erleben zur Zeit einen wahren Boom. Mittlerweile sind über 1000 weitere blumige Tinkturen auf dem Markt. Doch nicht alle sind gleichermaßen wirksam, und nur wenige wurden ausreichend geprüft

Czytaj więcej: Der Boom der Blüten

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
26. - 29.08.2024
     Zobacz szczegóły   
                                     

WARSZTATY_2024_Korte


WARSZTATY 
ŚWIEBODZIN

22. - 23.06.2024 

Esencje Ocean,
Esencje kręgów zbożowych

  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje z Quanteca

 

EKO-NADAWANIE!

Esencje z Quanteca

     Zobacz szczegóły       
  

WYPRZEDAŻ!!!


WYPRZEDAŻ!!!
Esencje
nowe i używane

        Zobacz szczegóły     

 

Test

 

WYKONAJ TEST
Samodzielnie
wybierz esencje
     Zobacz szczegóły       

  

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji