Esencje energetyczne służą pomocą nie tylko w leczeniu indywidualnym ludzi, zwierząt i roślin. Wykorzystywane są również na szeroką skalę podczas realizacji projektów ekologicznych o zasięgu lokalnym jak i ogólnoświatowym. 

 

Poniżej zaledwie wycinek z całego wachlarza przedsięwzięć podjętych na rzecz ratowania środowiska naturalnego przez Andreasa Korte, botanika i twórcę esencji energetycznych nowej generacji.
Zapraszam do lektury!

 

Informacje przygotowane zostały w oparciu o materiały pobrane ze strony: www.phiessences.com

 

 

Gorący temat: Śmierć pszczoły

Bez pasieki nie ma owoców i warzyw, a pszczoły są naszymi najpracowitszymi pomocnikami w wytwarzaniu żywności. Jednak cierpią one z powodu nadużywania w rolnictwie środków chemicznych oraz coraz intensywniejszego promieniowania elektromagnetycznego.

By je wspomóc w PSI Essences BV, w maju 2007 wyprodukowano esencję Pszczoła (Binnenessenz) przeznaczoną specjalnie dla tych pożytecznych owadów

 

Jak możemy pomóc pszczołom?

Wstaw esencję Pszczoła (lub jej rozcieńczenie) do ula lub dodaj kilka kropli (3 - 4) esencji do wody dla pszczół.

Aby przygotować rozcieńczenie użyj małej, sterylnie czystej buteleczki (10, 15, 30 ml), napełnij ją do połowy alkoholem dobrej jakości (koniak, brandy, wódka), uzupełnij wodą mineralną niegazowaną. Dodaj 4 krople esencji Pszczoła, zamknij buteleczkę, potrząsaj ok. 10 sek. Oznacz buteleczkę etykietą z nazwą esencji oraz datą jej sporządzenia.

Aby wesprzeć system immunologiczny pszczół, można dodatkowo wkropić do wody pitnej kilka kropli afrykańskiej esencji kwiatowej K9.

Kiedy pszczoły są szczególnie narażone na promieniowanie elektromagnetyczne (nasilenie masztów sieci komórkowych w okolicy) można także zastosować esencję z kamieni szlachetnych - Czarny Turmalin i esencję Radiation Protection Cactus. Pomocne będzie również zastosowanie kropli Aura Spray
      
Twórcy esencji zwracają się do osób stosujących esencje dla pszczół, z prośbą o pomoc w przekazywaniu wszelkich spostrzeżeń poczynionych podczas ich stosowania. Dane te niezbędne są do zestawień statystycznych, na podstawie których będzie możliwe rozpoczęcie badań w państwowych instytutach badawczych.

 

Teneryfa: Pożary lasów - regeneracja

Teneryfa podobnie jak i inne obszary strefy śródziemnomorskiej często trawiona jest ogniem. Szczególnie w upalne lata, obserwować można pożary pustoszące ogromne obszary leśne.Z pomocą esencji mamy możliwość wsparcia natury także i w takich miejscach. 

Aby przetrwać w tych trudnych warunkach, niektóre gatunki wykształciły specyficzne sposoby adaptacyjne. Na przykład, na wulkanicznych Wyspach Kanaryjskich, gdzie erupcje lawy i ognia są częste, rośnie sosna kanaryjska (Pinus canariensis), która przystosowała się do panujących warunków wykształcając ochronną skorupę umożliwiającą jej przetrwanie w ogniu.

Po pożarze na górze Sainte Victorie obok Aux-en-Provence, [...] PHI Essenzen zaproponowało tamtejszym ogrodnikom udoskonalenie Pinus canariensis i pomoc naturze w przetrwaniu ogniowej pożogi. Oczywiście wszelkie działania prowadzone były w porozumieniu i za zgodą lokalnych organizacji środowiskowych.
 
Pożary lasów są naturalnym sposobem na ich odmłodzenie. Po pożarach, na pogorzeliskach pojawiają różne gatunki roślin np. Holly w strefie basenu Morza Śródziemnego, czy Fireweed (Epilobium angustifolium) w jej strefie północnej, które wspierają restrukturyzację gleby. Rośliny te dają również wsparcie energetyczne, pozwalające przezwyciężyć traumę po szoku spowodowanym zdarzeniem. Natura w swej mądrości zawsze znajdzie wyjście z sytuacji.

Aby wspomóc naturę po pożarze, można użyć następujących esencji:

  • Fireweed (Epilobium angustifolium) - rozcieńczone w wodzie lub jako spray - wspiera energetyczną regenerację obszaru strawionego pożarem.
  • orchidea amazońska Deva orchid (Epidendrum prismatocarpum)  - wspiera wzrost nowej roślinności. Stosuje się w momencie, gdy pojawiają się pierwsze młode rośliny.
  • esencja Delfin (Tursinops truncates) - butelki z roztworem esencji umieszcza się w zbiorniku wodnym (jeśli taki jest w okolicy) lub w rzece. Esencja ta pomaga roślinom i zwierzętom wrócić do życia. Może być również dodawana do wody służącej do podlewania roślin.
  • esencje kręgów zbożowych Nr. 12 i Nr. 88 - butelki z rozcieńczoną esencją umieszcza się w terenie. Esencje pomagają roślinom zebrać siły do życia, dają im energetyczne wsparcie stymulując wzrost roślin na pogorzeliskach.  

 

 

Tajlandia: Tygrysom z pomocą

W północnej Tajlandii utworzony został park dla tygrysów, w którym zwierzęta te są chronione i gdzie z pomocą esencji Tygrrys (Tiger) wspierany jest proces ich reprodukcji.

Esencja Tygrys dodaje elastyczności w działaniu, rozbudza zaufanie we własne siły. Pomaga wyczuć właściwy moment na podjęcie decyzji, dodaje sił na realizację projektów i  doprowadzenie ich do końca. 

Więcej o projekcie pomocy tygrysom na Animal Help.

Tygrys przed powrotem na wolność

 

 

Tajlandia: Oczyszczanie wody po katastrofie tsunami


W grudniu 2005 światem wstrząsnęło dramatyczne wydarzenie. Kiedy na wybrzeżach uprzątnięto już większość zniszczeń i trwał proces odbudowy, w okolicach Ko Phi Phi oraz na innych nadmorskich odcinkach, team Andreasa Korte uczestniczył w akcji, podczas której do oczyszczania i regeneracji wody używano esencji Delfin.

Esencja Delfin to energia wysokich częstotliwości, o bardzo silnych właściwościach oczyszczających. Bardzo pomocna w regeneracji miejsc szczególnie obciążonych energetycznie.

 

Inne projekty ekologiczne zrealizowane na świecie
z udziałem PHI Essences

1. Projekt ochrony lasów deszczowych w Kolumbii w Dolinie Czarnych Kolibrów, z jedyną w swoim rodzaju fauną i florą. Z pomocą Oro Verde udało się uchronić lasy przed wyrębem.

2. Projekt botanicznej ścieżki edukacyjnej i ochrony tropikalnych lasów deszczowych w Punta Gora/Belize, zrealizowany we współpracy z botanikiem dr. Alfredem Lau, wspierającym również dzieci Indian z plemienia Majów.

3. Dephin Rosado - projekt zalesienia 16 hektarów lasów deszczowych w Kolumbii w Puerto Narino, w dorzeczu Rio Lloretojaku i Amazonki. Projekt zrealizowano we współpracy z Fundacją Amazon i dr. Mauricio Venegas.

4. Liczne samodzielne projekty aktywacji wody, realizowane w różnych miejscach na świecie. Z pomocą Delph-Essenz można poprawiać  jakość wody, dla dobra Natury, zwierząt i ludzi.

(Warto nadmienić, że podobne projekty aktywacji wody Andreas Korte przeprowadził również w Polsce. Na początku lat 90-tych wraz z grupą przyjaciół zrealizował projekt oczyszczania jezior, rzek i stawów - szlak wiódł od Jeziora Paprocańskiego w podkatowickich Tychach, aż po Jezioro Żywieckie w Beskidach.

Podobny eksperyment przeprowadzono później również w kilku największych polskich rzekach oraz w tatrzańskich źródłach, tak by spływająca woda oczyszczała tereny leżące poniżej. Kolejną akcję przeprowadzono nad Bałtykiem.
W jej efekcie u wybrzeża zaobserwowano kilka delfinów i wieloryba. O tym fakcie informowała prasa. - przypis: BK)

5. Projekt - Czernobyl/Ukraina: 7 lat po katastrofie reaktora jądrowego w Czernobylu, opracowano we współpracy z dr. Niną Mikhailovną Makartchuk z Ukrainy, Esencję "T1", zdolną do absorbcji promieniowania radioaktywnego (potwierdzone testami z użyciem licznika Geigera). Esencję "T1" wykorzystano również udzielając pomocy mieszkańcom Kijowa.

6. Projekt - Tokaj/Japonia: kolejny projekt zrealizowany na rzecz środowiska skażonego promieniowaniem radioaktywnym po katastrofie reaktora jądrowego.

We współpracy z Kyoko Momatsuzaki i Mosanobu Ogawa udało się obniżyć szkodliwe promieniowanie w okolicy reaktora o ok. 40%. Wykorzystano również esencję do niesienia pomocy ludności, która ucierpiała z powodu napromieniowania.

7. Projekt - Fukushima/Japonia: po katastrofie elektrowni atomowej w 2011 r.  PHI Essences Andreasa Korte przekazało do Japonii, nieodpłatnie, 2000 sztuk butelek z esencją T1 pochłaniającą radioaktywne promieniowanie. Trafiły one do osób ze skażonych obszarów, pracowników uszkodzonej elektrowni, strażaków, jednostek japońskiej samoobrony i innych osób pracujących przy usuwaniu skutków katastrofy.

 

 

 

ZAPISY!!!

     

KONCENTRATY
ZAPISY
26. - 29.08.2024
     Zobacz szczegóły   
                                     

WARSZTATY_2024_Korte


WARSZTATY 
ŚWIEBODZIN

22. - 23.06.2024 

Esencje Ocean,
Esencje kręgów zbożowych

  Zobacz szczegóły! 
                                 

 

Esencje z Quanteca

 

EKO-NADAWANIE!

Esencje z Quanteca

     Zobacz szczegóły       
  

WYPRZEDAŻ!!!


WYPRZEDAŻ!!!
Esencje
nowe i używane

        Zobacz szczegóły     

 

Test

 

WYKONAJ TEST
Samodzielnie
wybierz esencje
     Zobacz szczegóły       

  

Video

Poradnik

"Esencje Matki Ziemi"
Esencje Nowej Generacji